اتصالات برنجی

انواع اتصالات برنجی

مدیر ارشد 0 8 رتبه مطلب: 5.0

اتصالات برنجی یکی از پر کاربرد ترین اتصالات در صنعت می باشند و از مزایای فراوانی برخوردار هستند .

اتصالات برنجی به  انواع مختلفی تقسیم بندی می شود : 

الف ) اتصالات برنجی گازسوز

ب ) اتصالات برنجی آب 

ج ) اتصالات برنجی فشار قوی 

 

شیر های گازی

صادق کلاهدوز 0 93 رتبه مطلب: 4.4


شیرگازی با مجراهای داخلی کروی شکل برای قطع و وصل جریان گاز مورد استفاده قرار می گیرند.
 
شیرهای گاز دارای انواع مختلفی هستند:
 
انواع شیرهای گازی:
 
1- شیرهای کپسول گاز      
2- شیرهای بالوالو گازی دسته اهرمی                        
3- شیرهای بالوالو دسته خروسکی 
4- شیرهای بالوالو قفل شونده
 
فرآیند کارکرد شیرهای بالوالو:
این شیرها دارای توپی هستند که با چرخش دسته شیر جریان سیال در لوله را قطع و وصل می کنند. برای وصل نمودن جریان بایستی دسته روی ساقه شیر در جهت خلاف چرخانده شود تا توپی از  حالت عمود خارج شده در جریان وارد می شود. برای قطع جریان سیال، سوراخ توپی باید به صورت عمود بر مسیر جریان قرار می گیرد. هنگامی که دسته شیر به حالت نیمه باز باشد، توپی نیز در حالت نیمه باز قرار گرفته است و باعث می شود تا جریان نامنظمی در شیر ایجاد شود.

اکستروژن

صادق کلاهدوز 0 117 رتبه مطلب: 5.0

آشنایی با موضوع

اکستروژن، یکی از روش‌های حجمی، برای تغییر شکل مواد به منظور کاهش ضخامت یا سطح مقطع آنها است که درنتیجه آن، قطعاتی با سطح مقطع صاف و عمودی تولید می¬شوند. جهت انجام فرآیند اکستروژن، ماده اولیه موردنظر، به درون قالب اکستروژن که سطح مقطع موردنظر روی آن ایجادشده است، فشرده می¬شود و درنتیجه، قطعه اکسترود شده با سطح مقطع قالب، تولید می¬شود. دو مزیت این فرآیند، نسبت به دیگر روش‌های شکل‌دهی، قابلیت بالا در تولید قطعاتی با سطح مقطع پیچیده و همچنین شکل‌دهی مواد ترد و شکننده است، زیرا ماده در این روش، تنها تحت فشار و تنش برشی قرار می‌گیرد. این روش همچنین قطعاتی، با سطح مقطع بسیار باکیفیت و صاف ایجاد می¬کند و باعث استحکام بیشتر مواد می‌شود. اکستروژن می‌تواند پیوسته (تولید قطعات با طول زیاد) یا نیمه‌پیوسته (تولید چندتکه‌ای) باشد. فرآیند اکستروژن می¬تواند …

انواع اتصالات لوله کشی ساختمان

صادق کلاهدوز 0 91 رتبه مطلب: 5.0

انواع اتصالات لوله کشی ساختمان کدامند؟

احتمالاً برایتان سوال باشد که از کدام اتصالات در لوله کشی ساختمان باید استفاده کرد؟
در پاسخ باید گفت همه چیز به مهندس ساختمان و لوله کش ارتباط دارد. گسترده بودن سیستم های لوله کشی باعث شده است که بتوانیم یک ساختمان را به شکل های مختلف لوله کشی کنیم.
در نتیجه از اتصالات مختلفی نیز می توان استفاده کرد. اما به نظر شما این سیستم ها از نظر کارایی هیچ تفاوتی با هم ندارند؟! قطعاً نوع لوله کشی ساختمان تاثیر مهمی بر طول عمر لوله ها و اتصالات ساختمانی دارد. بنابراین سیستم لوله کشی باید طوری طراحی شود که بتوان در آن از اتصالات مناسب استفاده کرد.
طی سالیان اخیر، انواع اتصالات لوله کشی با کاربردهای مختلف ساخته شده است که هرکدام دارای ویژگی‌های منحصربفردی هستند. در ادامه با چند نوع از این اتصالات آشنا می‌شوید.

12

انتخابگر پوسته

تماس با صبا تولید

نشانی: تهران، خیابان امیر کبیر، خیابان ناظم الاطباء جنوبی، پلاک ۶۱/۲

تلفن: ۰۹۱۰۸۳۶۸۱۹۰ - ۰۹۱۲۶۴۷۵۱۴۱

صبا تولید فروشگاهی مطمئن